Pozor na paty!


Vážení šachoví i nešachoví přátelé! Vydal jsem svou devátou knihu!
Moje předchozí kniha, kterou jsem vydal letos na jaře (tedy Různobarevní střelci v koncovce) je svým tématem, resp. obsahem přece jen trochu specifická, protože se zabývá sice krásným koncovkovým tématem, ale ne každého může toto téma oslovit a dost šachistů se zřejmě ne zrovna často dostává právě do těchto koncovek. Proto jsem se při výběru tématu své další knihy snažil vymyslet něco, co by skutečně mohlo zaujmout šachisty všech věkových i výkonnostních kategorií. A jednoho letního večera jsem si vzpomněl na svou přednášku před cirka deseti lety, ve které jsem dětem ukazoval, jak se dá partie nečekaně zachránit i ve zdánlivě zcela prohrané pozici. A právě v tu chvíli mě napadlo: proč povídání o patech trochu nerozšířit a neudělat z něj malou knížečku? Tak jsem se pustil do práce a knížečka je na světě! :)

Stěžejní částí knihy jsou příklady z praktických partií, na kterých se nejlépe ukazuje "patová zapomnětlivost", většina z několika desítek příkladů je skutečně o tom, že jasně vyhraná strana úplně zapomněla na motiv patu a zbytečně ztratila půl bodu! Určitě jsem nevyčerpal všechny pěkné partie a příklady na toto téma, ale o to mi až tolik nešlo, co kdybych někdy chtěl napsat druhý díl povídání o patech... :)
Kromě této hlavní kapitoly v knize najdete kapitolu věnovanou hlavním patovým možnostem v různých typech koncovek, vybrané studie, v nichž hlavní roli hraje právě motiv patu a ještě další dvě drobné kapitolky, které ovšem prozrazovat nebudu, na ty už se musíte podívat přímo v knížce! :)

I tentokrát knihu zdobí nejen krásný přebal velice šikovné grafičky Aleny Kubíkové, ale také pět krásných a nesmírně roztomilých ilustrací! Tentokrát nebudu dávat žádnou na ukázku, však si stačí knížku koupit a můžete se jimi pokochat... :)
Volná místa jsem pak doplnil různými zajímavými šachovými citáty a výroky známých osobností ze šachového i nešachového světa.

Kniha má 102 stran na matném křídovém papíru s vazbou V2. Cena nové publikace je 190,- Kč + poštovné a balné 50,- Kč, objednat si ji můžete přímo domů na adrese GMkana@seznam.cz.
Při větším odběru sleva dle individuální dohody!

Pokud chcete vidět i pár ukázek z knihy, stačí zabrousit zde, kde najdete video-prezentaci Patů!

POZOR AKCE!!!

S vydáním své nové knížečky a nedávno také Šachového diáře rozjíždím dnešním dnem dvě speciální akce, které budou trvat až do konce listopadu tohoto roku!!

AKCE č. 1

Při koupi Patů a Šachového diáře zaplatíte za tuto dvojici pouze 300,- Kč, ušetříte tak 115,- Kč!!! Poštovné a balné zůstává 50,- Kč!

AKCE č. 2

Při koupi alespoň tří různých knih z "většinového objemu" mých knížek (které můžete pěkně pospolu vidět na obrázku níže) dostanete Šachový diář jako dárek ZCELA ZDARMA!!!!!
Při objednávce "na dálku" je poštovné a balné v rámci této akce 100,- Kč.