18. 12. 2018
Jak si můžete všimnout, v levém horním rohu těchto webových stránek přibyla další knížka. Ano, nakonec se ještě letos stihla vytisknout třetí kniha z velké plánované edice o všech mistrech světa, nazvaná "José Raúl Capablanca, I. díl - Šachový Mozart". Podrobnější info o knize napíšu nejspíše až začátkem příštího roku, ale objednat si ji pochopitelně můžete již nyní, a to v ceně 250,- Kč + 50,- Kč poštovné a balné!
Ale stejně tak si ji můžete objednat v rámci jedné ze spciálních akcí platných až do konce roku 2018, které si tímto dovolím níže připomenout:

AKCE č. 1

Při koupi Carlsena-Caruany a Šachového diáře zaplatíte za tuto dvojici pouze 250,- Kč a navíc máte poštovné a balné zcela zdarma! Ušetříte tak v součtu 175,- Kč!!!!!

AKCE č. 2

Při koupi Patů, Carlsena-Caruany a Šachového diáře je celková cena včetně poštovného 400,- Kč, ušetříte tak 165,- Kč!!!

AKCE č. 3

Při koupi Carlsena-Caruany a jedné další jiné knihy dle výběru (kromě Patů a Diáře) je konečná cena včetně poštovného a balného 300,- Kč, ušetříte tak 150,- Kč!!!

10. 12. 2018
Vážení a milí šachoví přátelé!
Byl jsem skoro jistě přesvědčen, že knížečka "Pozor na paty!" bude mým posledním šachovým dílkem pro rok 2018. Ale cestou z úvodního dvojkola letošní extraligy jsem dostal nápad, který mne natolik zaujal, že jsem se rozhodl se do něj pustit a vypracovat ho! A tak během 3-4 týdnů spatřila světlo světa knížečka nazvaná Magnus Carlsen - Fabiano Caruana aneb "boj" o šachovou korunu pro rok 2018.
O čem knížka je? To je myslím naprosto jasné z jejího názvu. Pochopitelně o nedávno skončeném zápase mezi Carlsenem a Caruanou, ve kterém slavný Nor opět obhájil titul mistra světa. Vím, na internetu je možné nalézt spoustu článků nejen o jednotlivých partiích zápasu, video-analýzy apod. Ale stejně se domnívám, že mít celý zápas (který byl podle mého názoru mnohem zajímavější než jak napovídají výsledky partií!) uceleně v jedné knížečce nemůže být špatná myšlenka!
Více o knížečce, o tom, proč jsem ji napsal a také info nejen o ceně, ale také o třech speciálních akcích naleznete na samostatné stránce věnované nové knížečce, na kterou se dostanete klasicky kliknutím na obrázek níže, případně na menší obrázek vlevo nahoře!24. 11. 2018

BLACK SATURDAY AND SUNDAY!!!

Vážení a milí šachoví přátelé!
Jelikož byl včera obchodní svátek známý jako "Black Friday", rozhodl jsem se také udělat speciální akci pro šachisty, a to na celý tento víkend! Jednak u příležitosti mého dnešního komentování 11. partie zápasu mezi Carlsenem a Caruanou a jednak proto, že dnes máme přesně měsíc do Vánoc! V rámci této speciální akce Vám tímto nabízím hned několik bombových příležitostí:
1) "2+1": při objednávce dvou různých knížek (včetně "C-C", viz níže!!!) dostanete Šachový diář pro rok 2019 zcela zdarma! (Poštovné a balné zůstává 50,- Kč).
2) Šachový diář 2019 si můžete samostatně zakoupit za 125,- Kč včetně poštovného!
3) Nejnovější knížečku "Magnus Carlsen - Fabiano Caruana aneb boj o šachovou korunu pro rok 2018" si můžete v předobjednávce zakoupit za 100,- Kč včetně poštovného!
4) Při objednávce alespoň tří kusů (jakýchkoliv!) máte poštovné zdarma!

28. 10. 2018
Vážení a milí šachoví přátelé!
Aby toho pro rok 2018 nebylo málo, vydal jsem ještě jednu šachovou knížečku!
Tentokrát je to knížka skutečně pro šachisty všech věkových i výkonnostních kategorií, nese totiž (tak trochu dvojsmyslný) název

POZOR NA PATY!

O čem tedy je? To je myslím z názvu poměrně patrné. A jelikož se PAT týká opravdu každého šachisty, je tato knížečka opravdu určena pro Vás všechny! :)
Více informací o knížce najdete na samostatné stránce, na kterou se dostanete zde, případně klasicky kliknutím na obrázek níže či menší obrázek vlevo nahoře.
P.S.: Společně s vydáním další knížečky máte opět možnost využít SPECIÁLNÍ AKCE, o kterých se bližší info rovněž dozvíte na samostatné stránce věnované Patům!

P.P.S.: Moje milovaná manželka má dnes narozeniny, tak jí tímto také přeji všechno nejlepší!!16. 10. 2018
Šachový diář pro rok 2019 už brázdí české luhy a háje! Pokud přemýšlíte, jestli si ho pořídit (což Vám mohu jen vřele doporučit! :D), níže si můžete přečíst pár reakcí těch, kteří už mají Diář doma a jsou s ním myslím celkem spokojeni:

Zuzana Š.
„Diář je pěkný, přehledný, budu ho používat a ráda! A Alence se obálka povedla – super nápad!“

Petr N.
„Je krásný... moc se mi líbí.“

Zuzana P.
„Jsou přehledné, krásná vazba, nemám prakticky nic, žádný nedostatek, co bych vytknula.“

Jiřina V.
„Diáře jsou jako dárek pro syna a jeho trenéra k Vánocům, takže nejlepší zpětná vazba bude až od nich. Za mě jsou nádherné a myslím, že udělají radost.“

Pavel P.
„Vazba diáře je opravdu super, příjemně se drží. Výborně jsou řešeny jména (svátky). Když budu chtít vědět, kdo má kdy svátek, najdu to rychleji, než abych listoval celým kalendářem. Je super, že na našem trhu se něco objevilo pro šachisty. Děkuji, že jste do toho šel.“

Henrieta K.
„Páči sa mi ako vyzerá obal a mám pocit, že je v ňom dosť miesta na zapisovanie. Tiež sa mi páčia zoznamy vzadu (majstri sveta, šachové značenie a pod.). Možno by som pridala niečo ako "šachová úloha týždňa", nejaký diagram ku každému týždňu ale zas neviem či by to nezaberalo veľa miesta. Celkovo si ale myslím, že nápad s diárom Vám vyšiel.“

21. 9. 2018

POZOR, POZOR!! PRODLOUŽENÍ AKCE!!!


Speciální akce vázaná k Šachovému diáři pro rok 2019 sice včera skončila, ale pro poměrně velký zájem jsem se rozhodl ji prodloužit! Diář za zvýhodněnou cenu 175,- Kč, případně 140,- Kč při objednávce nad 10 kusů si můžete objednat až DO KONCE ZÁŘÍ!!!
Využijte tuto možnost, další prodloužení akce už opravdu nebude! :)

9. 9. 2018
Haló haló! Vítám všechny své příznivce po prázdninách! A hned se žhavou šachovou novinkou! Rozhodl jsem se totiž vytvořit ŠACHOVÝ DIÁŘ pro rok 2019!!! Aneb po několika knížkách zkusme něco praktičtějšího! :) Pevně věřím, že se Vám tato myšlenka líbí a že si rádi budete zapisovat plánované šachové i nešachové akce právě do ŠACHOVÉHO DIÁŘE!
Více info o diáři se dozvíte na samostatné stránce věnované ŠACHOVÉMU DIÁŘI, na kterou se dostanete klasicky kliknutím na obrázek vlevo nahoře, případně po kliknutí zde.
To ale není všechno! Tentokrát jsem udělal prezentaci nejen na samostatné webové stránce, ale především VIDEO-PREZENTACI!
Tu si můžete pustit na této adrese:13. 7. 2018

POZOR!! SPECIÁLNÍ LETNÍ AKCE!!!


Máme tady léto a to obvykle bývá i předmětem různých akcí. A jelikož speciální červnová akce již skončila, vymyslel jsem pro Vás novou akci. Tentokrát se jedná o hodně zajímavou akci, ale zároveň tak trochu specifickou. Takže dobře poslouchejte:
Knižní duo Různobarevní střelci v koncovce a 100+1 "nejkrásnějších" studií aneb absolutní pohoda si od 15. července do 15. srpna můžete objednat za 250,- Kč plus poštovné 50,- Kč!!! Obě knihy tak dostanete SE SLEVOU 50 PROCENT oproti běžné ceně!!!
Akce se vztahuje pouze na "dvojknihu", nelze si objednat pouze jednu z těchto knih za 125,- Kč!!!
Kdo chce navíc ušetřit platbu za poštovné, může si knihy předobjednat, resp. vyzvednout v Pardubicích na Czech openu. Zde budu knihy prodávat ve středu 25. července (POZOR ZMĚNA, původně pátek!!!), zhruba od 14:00 do 20:00!19. 6. 2018
O mých knížkách už si můžete nejen přečíst na těchto stránkách, ale také poslechnout jejich detailnější popis na tomto odkaze!

10. 6. 2018
Vážení šachoví i nešachoví přátelé!
Vlevo nahoře si můžete všimnout přebalu další knížky z mého pera! Tentokrát je to druhá kniha z velké série o všech mistrech světa, kterou vydává Galerie Dolmen. Více o knize si můžete přečíst na tomto odkaze, případně po kliknutí na obrázek vlevo nahoře!
V souvislosti s vydáním knížky o druhém mistru světa si také prosím povšiměte speciální akce pro měsíc červen, kterou naleznete na odkazu výše, případně po kliknutí na obrázek vlevo nahoře!5. 5. 2018
VÍTĚZOVÉ CEN ŽIVÉHO PŘENOSU!

1. kolo
DVD = Štěpán Zvolánek
Kniha = Venuše Souralová

2. kolo
DVD i Kniha = Petr Kičmer

3. kolo
DVD = Venuše Souralová
Kniha = Jan Navrátil
Trénink s J. Burešem = Jan Novotný (věnováno od Štěpána Žilky)

4. kolo
DVD = Aneta Táborská
Kniha = Ladislav Nagy

5. kolo
DVD = "Zuzz"
Kniha = Michal Dome

6. kolo
DVD = Michal Kotlár
Kniha = Martin Sekáč
Trénink s J. Burešem = Eva Kořínková

7. kolo
DVD = Eva Kořínková
Kniha = Michal Dome

8. kolo
DVD = Petr Kičmer
Kniha = Jan Moštěk

9. kolo
DVD = Aleš Růžička
Kniha = Petr Kičmer
Trénink s J. Burešem = Marek Goban

18. 4. 2018
Za týden a pár dní vypukne Mistrovství České republiky mužů pro rok 2018. Letos se sice z rodinných důvodů nemohu zúčastnit, ale i tak budu u toho! Youtube kanál Robert a Petr šachy připravil ve spolupráci se Šachovým svazem ČR živé komentování! A první čtyři kola budou v režii mojí maličkosti! Od pátého kola poté převezme štafetu GM Štěpán Žilka!
Živý komentář, jehož součástí bude chat a soutěž o knižní ceny (!), můžete sledovat například na adrese www.sachyvlcnov.cz.21. 3. 2018
Vážení šachoví i nešachoví přátelé!
Vlevo nahoře si můžete všimnout přebalu další knížky z mého pera! Tentokrát je to úvodní kniha z velké série o všech mistrech světa, kterou vydává Galerie Dolmen. Více o knize si můžete přečíst na tomto odkaze, případně po kliknutí na obrázek vlevo nahoře!5. 3. 2018
Vážení šachoví i nešachoví přátelé!
Právě v tuto chvíli je v tisku moje nová knížka, nazvaná tentokrát jednoduše Různobarevní střelci v koncovce. Veškeré další info k této knížce plus "akční leták" pro měsíc březen naleznete na tomto odkazu, případně pokud kliknete na obrázek vlevo nahoře na úvodní stránce tohoto webu!28. 2. 2018
Včera jsem nahrál první videoanalýzu své sehrané partie, konkrétně z KSZ družstev za Kunovice. Video si můžete přehrát na Youtube na kanále Robert a Petr šach šachy, konkrétně zde.

21. 2. 2018
Jedenáctý díl Pěšcových struktur na kanále Robert a Petr šachy, konkrétně druhý díl na téma Visací pěšci, můžete shlédnout zde!

13. 2. 2018
Desátý díl Pěšcových struktur na kanále Robert a Petr šachy, konkrétně první díl na téma Visací pěšci, můžete shlédnout zde!

28. 1. 2018
Osmý díl Pěšcových struktur na kanále Robert a Petr šachy, konkrétně první díl na téma Izolovaný pár, můžete shlédnout zde!

22. 1. 2018
Včera se mi v první lize po opravdu otřesném výkonu podařilo prohrát po 16 partiích bez prohry. Byl jsem na sebe skutečně hodně naštvaný, ale jak praví klasik: správný šachista se z prohry, obzvláště se slabším soupeřem, nejlépe dostane tak, že partii řádně zanalyzuje a okomentuje! Takže tak činím! :)
Partii si můžete otevřít zde.

8. 1. 2018
Sedmý díl Pěšcových struktur na kanále Robert a Petr šachy, konkrétně čtvrtý a poslední díl Izolovaného pěšce, můžete shlédnout zde!

2. 1. 2018
VŠE NEJLEPŠÍ V ROCE 2018 NA 64 POLÍCH I V OSOBNÍM ŽIVOTĚ VÁM VŠEM ZE SRDCE PŘEJE
IM DAVID DEJF KAŇOVSKÝ
5. 12. 2017
Další díl Pěšcových struktur na kanále Robert a Petr šachy, konkrétně třetí díl Izolovaného pěšce, můžete shlédnout zde!

27. 11. 2017
Pátý díl Pěšcových struktur na kanále Robert a Petr šachy aneb druhý díl o pěšci chameleonovi můžete shlédnout zde!

23. 11. 2017
Na youtube kanále Robert a Petr šachy si můžete přehrát čtvrtý díl Pěšcových struktur, konkrétně úvodní díl povídání o Izolovaném pěšci aneb pěšci chameleonovi, což je zcela základní typová pozice střední hry!
Video k přehrání zde.

13. 11. 2017
Dnes vychází na youtube kanále Robert a Petr šachy moje třetí video na téma Pěšcové struktury, ve kterém se zaměřím na to, jak hrát černými v dámském gambitu Karlovarskou strukturu. Video si můžete pustit zde.

Včera jsme ve 2. kole 1. ligy vybojovali ve Frýdku-Místku důležité tři body nejtěsnější výhrou. Moje partie černými s IM Vesselovským ovšem nebyla příliš zajímavá, soupeř hrál především na jistotu, a i když jsem mu dával šance na zisk lepší pozice, ve které by se aktivně bojovalo, on pokaždé raději suverénně zamířil do zcela jasné remízy... :)

6. 11. 2017
Ve včerejším 2. kole Krajské soutěže družstev se mi sice podařilo rychle vyhrát, ale až doma jsem s hrůzou zjistil, že rozhodně ne právem!
Více se dozvíte v článku: Dvakrát měř, jednou řež! - I.

31. 10. 2017
Na druhý díl videoseriálu o pěšcových strukturách se můžete podívat zde!

25. 10. 2017
Dnes bodově:
1) Nová verze "100+1" je už na světě, vše se myslím povedlo, takže můžete směle objednávat! Ještě máte pár dní na VELKOU ŘÍJNOVOU AKCI!
2) Začal jsem nahrávat výukový seriál věnovaný Pěšovým strukturám. Na úvodní video se můžete podívat zde.
3) V pondělí vyšel první díl seriálu, můžete se na něj podívat
zde.

4. 10. 2017
Pěkný den všem!
Celé září bylo natolik hektické, že jsem si bohužel nenašel čas na regeneraci svých webových stránek. Ale nevadí, stálo to za to a pokud vše vyjde, rozhodně teď budu mít sem co přidávat! Ale nebudu předbíhat! :)
Každopádně dnes důležitá novina: odeslal jsem do tisku druhé mírně upravené vydání své knižní prvotiny
100+1 "nejkrásnějších" studií aneb "absolutní pohoda"!
Již teď si můžete knížku předobjednat, přičemž veěkeré bližší info o knize a také o SPECIÁLNÍ ŘÍJNOVÉ AKCI naleznete v odkazu zde, případně po kliknutí na obrázek vlevo nahoře!

20. 8. 2017
V uplynulém týdnu jsem po dlouhé době sehrál turnaj, a tak se v dnešním článku pokusím o stručnou analýzu včetně několika ukázek.
Více v článku Staré Město 2017!

1. 8. 2017
VELKÁ LETNÍ AKCE PRODLOUŽENA!!
Jelikož o akci dvojknihy za speciální cenu byl poměrně velký zájem, prodlužuji tímto tuto akci DO KONCE SRPNA!!!
Další prodloužení akce ovšem nebude! :)

7. 7. 2017
VELKÁ LETNÍ AKCE!!!
V rámci vydání mé nové knihy běží speciální akce: pokud si do konce července objednáte dvojknihu Chybami se šachista učí + Nebojme se chameleona!, zaplatíte místo 500,- Kč pouze 400,- Kč a navíc máte poštovné a balné zdarma!!!29. 6. 2017
Přátelé, kamáradi, známí i neznámí!
Červen byl mimořádně hektický. Nejen, že jsme chystali svatbu, kterou máme úspěšně za sebou, ale také jsem finišoval svou další knížku, která včerejším dnem spatřila světlo světa!
Jmenuje se "Chybami se šachista učí" a veškeré další info o ní si můžete přečíst kliknutím na obrázek níže, případně na obrázek předního přebalu vlevo nahoře!4. 6. 2017
První červnovou neděli pro změnu věnujeme třem poněkud netradičním úlohám.
Budu rád, když mi pošlete jejich řešení!25. 5. 2017
Na dnešní den jsem si pro vás nachystal tři pěkné matové úlohy.

22. 5. 2017
Pauzy se mi povážlivě prodlužují, to není dobré! Ale pokusím se najít si zase více času!
Momentálně dokončuji svou další šachovou knížku, rád bych ji vydal během června tak, aby o prázdninách byla čtenářům k dispozici! Až bude hotová, jistě se zde dočkáte nějaké ukázky!
Pro dnešek tak alespoň něco málo o Poziční oběti kvality.

28. 4. 2017
Trochu opožděně před dalším nadcházejícím víkendem rozlousknutí předchozího oříšku - více zde.

20. 4. 2017
Jelikož se mi ani tento týden nedostává příliš mnoho volného času, přidám alespoň jednu "brutální" pozici pro nadcházející víkend, který bude s největší pravděpodobností studený a nevlídný...Bílý je na tahu: jak byste pokračovali? Doporučuji se do pozice pořádně zahloubat (bez pomoci motorů samozřejmě!!), je v ní skryto mnohem více, než se může na první pohled zdát!
Mimochodem je to pozice z mé partie na ME mužů 2013 proti velice talentovanému Illjovi Nyžnykovi, který se k mému velkému překvapení od té doby výkonnostně nijak neposunul, jak jsem před chvílí zjistil, už v době sehrání partie měl totiž rating 2635...
Rozuzlení uveřejním v pondělí!

13. 4. 2017
Dnes se s Vámi podělím o svou poslední ligovou partii, která se mi opravdu hodně nepovedla. Hrál jsem černými a k postupu do extraligy jsme potřebovali v zápase zvítězit, abychom měli jistotu a nemuseli spoléhat na výsledky našich hlavních dvou konkurentů. Mým soupeřem mým mladý a talentovaný Dan Kožúšek, kterému se výborně zadařilo nedávné MČR juniorů. Chtěl jsem hrát v první řadě jednoduše, ale jak se ukázalo, ne vzdycky je to správná strategie...

7. 4. 2017
Dokončení pěšcové struktury Ben-Oni aneb jak černý může útočit na královském křídle!

4. 4. 2017
Dnes budeme pokračovat v pěšcové struktuře Ben-Oni třetím dílem.

27. 3. 2017
Začátek nového týdne si zpestříme mou včerejší prvoligovou partií na téma: "Ať zije kavárna!"
Aneb jak jsem si zase po delší době šachy opravdu užil tak trochu bez ohledu na výsledek... :)

20. 3. 2017
Po náročném týdnu v Koutech nad Desnou, kde se odehrávalo MČR mládeže a MČR dorostenců a juniorů (a kde bohužel opravdu nebyl čas na vlastní web!), pokračujeme druhým dílem pěšcové struktury Ben-Oni.

7. 3. 2017
Po týdenní pauze dnes zahájíme čtyřdílný cyklus, týkající se pěšcové struktury Ben-Oni. Dnes první díl na téma: Aktivní hra bílého v centru a na královském křídle.

28. 2. 2017
Na závěr měsíce února jsem našel své krátké pojednání o jednotlivých figurách, které jsem sepsal před několika lety. Klidně můžete využít kdekoliv... :) Více po kliknutí zde.

23. 2. 2017
Dnes slíbený 2. díl Aljechinovy obrany aneb jak ji správně hrát bílými!

22. 2. 2017
Dnes pro změnu zabrousíme do oblasti zahájení: můžete si přehrát typovou partii za černého na Aljechinovu obranu. Zítra přidám také jednu typovou partii naopak za bílého.

17. 2. 2017
Dnes jsem na svůj web přidal odkaz na Nabídku služeb (viz také v okně výše).

15. 2. 2017
Dnes se na skok vrátíme k příkladu z 10. 2. Pokud jste si jej zkoušeli vyřešit, chválím! Níže přikládám správné řešení:Bílý má sice krásného volného pěšce na d7, ale černý silnou protihru. Co tedy s tím? Zkusíme nejprve 1.d8D!? Pokud by černý tento danajský dar přijal, dopadlo by to špatně: po 1...Dxd8 2.Dc6! Dg8 3.Dg6+ Kh8 4.Ve7+- by bílý snadno vyhrál. Černý má však daleko lepší obranu: po 1.d8D přichází 1...Vh2+! 2.Dxh2 Dxh2+ 3.Kxh2 s patem!
Zkusme tedy taktéž lákavé 1.Vc2!? Co má teď černý dělat? Když vezme pěšce, vezmeme věž a je po partii. Jenomže když vezme věž, postavíme si dámu... Problém je však v tom, že po 1...Dxc2! 2.d8D De2 3.Dh4 Kh8= má bílý sice dvě dámy, ale nemá jak vyhrát! Jelikož obě dámy musí krýt maty proti svému králi, stojí na šachovnici poziční remíza!
Přesto kouzelná cesta k výhře existuje:
1.d8J!!
Šokující tah! Bílý si místo dámy musí postavit jezdce!! Když černý vezme, přichází 2.Dc6 s výhrou, to už jsme rozebírali výše. No a pokud černý pohrozí matem, je bílý rychlejší:
1...De2 2.Vxg7+! Kxg7 3.Db7+ Kh8 4.Jf7+ Kg8 5.Jxh6+ Kh8 6.Dc8+ Kg7 7.Dg8+ Kxh6 8.Dg6#
Nádherná kombinace!!!
1–0

14. 2. 2017
Pokud máte rádi koncovky, tak Vás dnešní článek doufám zaujme: povíme si něco málo o Technice hry v koncovkách!

10. 2. 2017
Jelikož je tento týden poměrně časově nabitý (příští týden určitě další články přibudou!), před víkendem alespoň jedna z mých nejoblíbenějších úloh: dokážete bílými na tahu zvítězit?


Simagin - Cholmov


8. 2. 2017
Dnes opět trochu zabrousíme do problémového světa a podíváme se na Samomaty. Několik si jich můžete samostatně vyřešit a navíc je to dnes také určitá forma SOUTĚŽE, takže čtete dále!!

3. 2. 2017
Před víkendem se vrátíme k tématu Pěšcových struktur a ve druhém díle si můžete přehrát jednu z mých památných partií, kterou jsem hrál na MČR do 16 let. Je však natolik zajímavá, že ji jako tréninkový materiál používám dodnes!

31. 1. 2017
Uplynulý extraligový víkend dopadl pro mé porubské družstvo skvěle: oba zápasy jsme vyhráli 5:3 a po šesti kolech se "sluníme" na krásném průběžném 3. místě! Sám se sebou už tolik spokojený nejsem. V sobotu jsem odehrál divokou partii s mým tradičním rivalem a kamarádem IM Pavlem Šimáčkem (smůlu mám v tom, že asi z 12 vzájemných partií jsem měl 10x nebo dokonce 11x černé!), která po pětihodinové bitvě skončila remízou.
V neděli jsem se utkal se svým bývalým svěřencem FM Josefem Kratochvílem. A právě o této partii bych chtěl trochu pohovořit v dnešním článku, nazvaném jednoduše Zatmění.

25. 1. 2017
Dnes opět zabrousíme do trochu méně známé šachové oblasti.
Víte, co je to Retrográdní analýza? Pokud ne, podívejte se do dnešního článku:

24. 1. 2017
V dnešním článku si můžete přehrát podrobně okomentovanou partii, která mi v době mého dětství doslova učarovala a dodnes občas danou variantu právě na základě této partie používám!

22. 1. 2017
Na neděli jsem si pro vás připravil článeček s názvem "Jak správně analyzovat vlastní partie", který jsem napsal zhruba před šesti lety pro příručku KCTMŠV.

20. 1. 2017
Vážení šachoví i nešachoví přátelé! Vítejte na mých nových webových stránkách! Jelikož se v poslední době dost věcí změnilo a především moje původní stránky byly plné starých a neaktuálních věcí, rozhodl jsem se pro kompletní obnovu. Skoro vše staré jsem tedy vymazal a ponechal pouze povídání o mých vydaných knihách, která naleznete v levé liště po rozkliknutí každé z nich.
Co tedy bude obsahem mých nových webovek? Kromě výše uvedené literatury, kterou jsem napsal a vydal (resp. včetně té, kterou v budoucnu napíšu a vydám) především různé šachové i nešachové články, zajímavosti apod. Rád bych každý týden připíchl na svůj nový web 2-3 články, pokud mi to mé časové možnosti dovolí.
Jako první si můžete přečíst krátké povídání o Pomocných matech.